EGIPT

  • Safari po Morzu Czerwonym

Zapraszamy na wspólny wyjazd nurkowy! Zabierzemy Was ekskluzywną i komfortową łodzią na wyjątkowe safari po Morzu Czerwonym. Między innymi, wyjątkowa jest trasa Daedalus, Rocky, Zabargad, gdyż są to miejsca dziewicze, piękne i warte odwiedzenia przez wymagającego nurka. Pierwszym punktem safari, jest jedna z najpiękniejszych raf, wyrastających z dna Morza Czerwonego, Daedalus Reef (Abu el-Kizal), posiadająca dziewicze, górzyste formacje twardych koralowców i fantastyczny drop-off!  Ponadto, nurkowie mają szansę na spotkanie wielu „grubych ryb”, takich jak rekiny młoty, żarłacze szare i białopłetwe, różne gatunki karanksów, tuńczyki, mureny czy pseudochromisy.
Rocky Island to mała wyspa koralowców, które wyłaniają się z powierzchni w kształcie elipsy. Ściany biegną aż do głębokości ponad 1000 metrów. Czekają tu na nas ogromne gorgonie i ściany miękkich koralowców, fantastyczne nawisy, ściany a także rekiny, żaglice, delfiny i manty! Dalej na południe znajdziemy spektakularne szczyty koralowe na Zabargad. Zabargad Island to gratka dla wielbicieli nurkowań rafowych, wrakowych i drop-off. Miejsce obfituje w dużą różnorodność takich gatunków jak tropikalne strzępielowate, ośmiornice, skorupiaki i ślimaki nagoskrzelne. Zabargad oferuje także rozległe, płytkie płaskowyże z wznoszącymi się z nich smukłymi koralowymi wieżami….

NAJBLIŻSZY WYJAZD:

EGIPT – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

  • Dahab

Zapraszamy na wspólny wyjazd do miejscowości Dahab w Egipcie. Południowe wybrzeże Synaju, a zwłaszcza egzotyczne miasteczko Dahab jest ostatnio coraz częściej odwiedzane przez turystów z całego świata. Dahab, w języku arabskim oznacza „złoto”. Jako miejsce turystyczne został odkryty na szczęście przez zwykłych podróżników, hippiesów i backpackerów, toteż zaczął się rozwijać pod ich zapotrzebowania i ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada. 

Dahab, pierwotnie beduińska wioska, zachował nadal swój egzotyczny charakter: piaszczyste wybrzeże zatoki, wielbłądy, beduini, wielkie palmy a w tle żółto-czerwone góry. Pomiędzy palmami przykucnęły niskie białe budynki hotelików i barwne sklepiki.

Rejony Dahab’u są idealne do nurkowania zarówno dla początkujących jaki i zaawansowanych sympatyków podwodnej przygody! Na miejscu będziemy dzielić się na 2 grupy odpowiednio do Waszego doświadczenia i poziomu wyszkolenia, tak aby wszyscy mogli czerpać maksymalną przyjemność z nurkowań!

  • Safaga

Dlaczego Safaga? Przede wszystkim znajdziemy tam piękne, niezniszczone rafy oraz zróżnicowane miejsca nurkowe. Do dyspozycji jest też wygodna łódź nurkowa, którą będziemy wypływać codziennie i odbywać dwa ekscytujące nurkowaia. Pod wodą będziemy oczywiście pod opieką doświadczonych Instruktorów 🙂 Godnym uwagi jest też wrak Salem Express, który zachwyci każdego miłośnika nurkowania wrakowego.

  • Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie. Wspaniałe rafy, bardzo bogate życie podwodne, czysta i ciepła woda i na deser wrak Thistlegorm. 

Wyjazd ten, przeznaczony jest dosłownie dla każdego: nurków zaawansowanych, początkujących, ale także to wyśmienita okazja na rodzinne wakacje. 

W trakcie wyjazdu wszystkie nurkowania robimy z łodzi oczywiście z doświadczonymi przewodnikami. Na łodzi mamy także lunch i dostęp do ciepłych i chłodnych napoi.  Opcjonalnie polecamy także wypłynięcie na wrak Thistlegorm, jeden z najbardziej znanych na świecie wraków, odnaleziony przez Jacquesa Cousteau!