NASZ ZESPÓŁ

ŁUKASZ PIÓREWICZ

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych nurków technicznych w Polsce. Nurkuje od 1987 roku i do dziś jest to dla niego najbardziej wyjątkowa forma spędzenia czasu oraz jego wielka pasja. Łukasz jest pierwszym instruktorem „technicznym” w naszym regionie. Instruktor w federacjach PADI, IANTD. Jeden z założycieli polskiego oddziału federacji RAID. Szkoli nurków rekreacyjnych, technicznych, jaskiniowych i wrakowych. CCR Cave Instruktor, JJ-CCR Instructor, Trimix Instructor, Technical Wreck Instructor Trainer.

Jest pomysłodawcą i współzałożycielem Baltictech – największej konferencji nurkowej w Europie, znanej już na całym świecie. Jest pasjonatem i odkrywcą bałtyckich wraków z okresu II Wojny Światowej oraz bierze udział w licznych wyprawach i ekspedycjach nurkowych. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu jest jednym z najbardziej cenionych nurków w Polsce.

Doświadczenie:

Pierwsze nurkowanie – 1987 rok
Pierwsze uprawnienia – 1989 rok
Pierwsze uprawnienia instruktorskie – 1996 rok
Ilość nurkowań – około 3000
Ilość nurkowań wrakowych – ponad 1000
Ilość nurkowań TMX – ponad 500
Najgłebsze nurkowanie – 120m
Najdłuższe nurkowanie – 240min
Przebyte szkolenia w organizacjach: LOK, CMAS, PADI, DAN, TDI, ITDA, IANTD, GUE, UTD, IART
Stopnie Instruktorskie w organizacjach: PADI, TDI, ITDA, IANTD, UTD

Najważniejsze uprawnienia:

IANTD NTMX Instuctor Trainer
IANTD Technical Wreck Instructor Trainer
IANTD CCR Cave Instructor 
IANTD Technical Cave Instructor

IANTD JJ-CCR Instructor

 

Projekty i ważniejsze nurkowania wrakowe:

2003 – Leigh Bishop Wilhelm Gustloff Expedition
2004 – IANTD ITALY Wilhelm Gustloff Expedition
2004/2006 – współpraca z programem Podwodna Polska
nurkowania na wrakach Goya, Steuben, Bremer Westen, Agnes, Ubot i inne
2006 – Inwentaryzacja wraku Wilhelm Gustloff BTW
2008 – Ekspedycja Bremenhaven BTW
2009 – Inwentaryzacja wraku Graf Zeppelin BTW
2010 – Santi Graf Zeppelin Expedition
2011 – Wiatrem Gnane, podnoszenie dział
2011 – Baltictech Deep Wrecks Expedition
2012 – Orda Santi Expedition 

e-mail: lukasz@centrum-nurkowe.pl

nr tel: 510 176 646

EWA KOCHAŃSKA

Ewa z wykształcenia jest biologiem morskim i absolwentką Oceanografii na Uniwersytecie Gdańskim.
Swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczęła już na studiach i od początku stało się to jej wielką pasją, która później przerodziła się w pracę. Z biegiem lat ukończyła liczne kursy i specjalizacje nurkowe, a obecnie posiada tytuł Divemastera.

Doświadczenie nurkowe zdobywała podczas licznych wyjazdów nurkowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest miłośniczką nurkowania wrakowego, szczególnie lubi eksplorację naszych bałtyckich wraków. Dzięki swojej wiedzy z zakresu oceanografii, chętnie opowie Wam o organizmach żyjących w naszym morzu, przez co nurkowanie i podziwianie podwodnego świata stanie się dla Was jeszcze bardziej ekscytujące.

W Centrum Techniki Nurkowej pracuje od 2019 roku. Rozpoczęła pracę w RAID w celu szerzenia „zrównoważonego rozwoju w nurkowaniu” i rozwoju jako nurek. W naszym centrum zajmuje się organizacją, pracą biurową, prowadzeniem federacji RAID oraz pracą jako Divemaster.

Od 2021 roku Ewa została jednym z ambasadorów suchych skafandrów marki AVATAR.

Dodatkowo uprawia freediving, kocha podróże i jest miłośniczką tatuaży.


e-mail: ewa@centrum-nurkowe.pl

nr tel: 663 585 111

MACIEJ CHEŁCHOWSKI

Maciek nurkuje od 2008 roku. Z wykształcenia jest biologiem morza. Dzięki pracy w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie, ma okazje nurkować w wielu różnorodnych środowiskach, choć najbardziej fascynują go rejony polarne. Od dłuższego czasu nurkowanie to jego praca, jednak nigdy nie przestało być jego wielką pasją.  

Z Centrum Techniki Nurkowej, związany jest od 2014 roku, gdzie zdobył szlify Divemastera, a następnie Instruktora. Pomimo doświadczenia instruktorskiego m. in. z Chorwacji i Egiptu, to nasz rodzimy Bałtyk ma specjalne miejsce w jego sercu.

IRENA KOSOWSKA

Instruktorka Nurkowania i Pierwszej Pomocy, ale przede wszystkim nurek, z pasją oddająca się każdej chwili pod wodą, czy to w szuwarach polując z kamerą na szczupaki, czy to prowadząc grupy po znanych i mniej znanych torach w polskich
i zagranicznych akwenach. Najbardziej zakochana w miejscach,
w których zazwyczaj jest ciemno, zimno i bardzo wyjątkowo –
w kopalniach, jaskiniach, we wrakach.

Od wielu lat związana z propagowaniem wiedzy nurkowej oraz tej związanej pośrednio i bezpośrednio
z bezpieczeństwem nurkowania. Jej celem przez ostatnie lata było spotykanie się z nurkami, potencjalnymi nurkami oraz osobami zainteresowanymi tematyką wodną, środowiskową, podróżniczą w kontekście nurkowania.

Organizatorka 100 spotkań bezpośrednich oraz ponad 40 spotkań webinarowych, dostępnych w formie „otwartej” pod adresem: https://www.facebook.com/nurkowaniewebinaria

ANIA IGLIKOWSKA

Ania na co dzień jest wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim.
Z wykształcenia jest hydrobiologiem i biologiem morza.

Swoją przygodę z nurkowaniem zaczęła w roku 2015 i szybko okazało się, że bez nurkowania życie jest nudne i pozbawione barw. Aby nie marnować czasu w pracy, umiejętności nurkowe wykorzystuje również w swoich badaniach naukowych, eksplorując faunę bezkręgowców Morza Bałtyckiego oraz przeprowadzając podwodne eksperymenty. Oprócz badania ekosystemów morskich jest również miłośniczką nurkowania wrakowego.

Ania nieustannie doskonali swoją wiedzę i umiejętności nurkowe w ramach kursów i szkoleń. Aktualnie odbywa kurs na Divemastera RAID aby móc dzielić się pasją do nurkowania z nowymi adeptami tej szlachetnej sztuki.

KAJETAN PUCZKO

Kajetan rozpoczął swoją przygodę z nurkowaniem w 2019 roku. Od tego czasu rozwijał się pod naszym okiem, jeżdżąc na wiele wyjazdów, które organizujemy oraz z powodzeniem zakończył w tym okresie przeróżne kursy i szkolenia.

W roku 2021 rozpoczął pracę w Centrum Techniki Nurkowej Gdynia. Kajetan oprócz bycia nurkiem, jest trębaczem. Studiuje obecnie w Amsterdamie w Conservatorium van Amsterdam.


e-mail: kajetan@centrum-nurkowe.pl

nr tel: 512 966 639

SKLEP

Emailfirma@centrum-nurkowe.gd.pl
Telefon: (58) 664 94 00 Kom.505 020 948 

Sklep Centrum Techniki Nurkowej posiada największą ofertę sprzętową. Od lat jest miejscem, gdzie fachowa i doświadczona ekipa pomaga w dobraniu odpowiedniego sprzętu nurkowego. Począwszy od podstawowego wyposażenia do snoorkelingu kończąc na technicznych konfiguracjach i sprzęcie rebreather’owym, mamy wszystko:)

Mirek jest menagerem naszego sklepu, wprowadza ład i porządek do naszych codziennych zmagań:)

WARSZTAT


Emailfirma@centrum-nurkowe.gd.pl
Telefon: (58) 664 94 00  

Warsztat to niemalże serce naszego centrum nurkowego. To tu dokonujemy serwisów, napraw oraz produkujemy sprzęt nurkowy. 

A oto nasz Dream Team:

Krzysiek – serwis automatów

Jurek – serwis sprężarek

Wacek – Butle, suchary produkcja sprzętu, węże itp.

MARCIN TRENKNER

Telefon: Rejestracja +48 512 518 550 

Współpracujący lekarz klubowy (badanie nurków) 

ul. 23 Marca nr. 23,  Sopot

Na wizytę proszę zabrać prześwietlenie klatki piersiowej.

ELŻBIETA ROSIŃSKA -ŚLEDŹ

Telefon: +48 503 065 401

Współpracujący lekarz klubowy