DEco 40

DLA KOGO?

Znak „kciuk do góry”, jest prawdopodobnie najgorszym sygnałem jaki może otrzymać nurek, ponieważ oznacza, że nurkowanie dobiegło końca. Zwiększenie czasu, a czasem głębokości pod wodą, jest pragnieniem prawie każdego nurka.

Jeżeli jesteś pasjonatem nurkowania, świetnie sobie radzisz pod wodą, ale nurkowanie rekreacyjne to dla Ciebie za mało i chciałbyś doświadczyć czegoś więcej, czegoś ekstremalnego, czegoś czego mogą nieliczni, to najwyższa pora abyś spróbował swoich sił w nurkowaniu technicznym. Na pewno zadałeś sobie pytanie „czy nurkowanie techniczne jest dla mnie”? Problem z nurkowaniem technicznym polega na tym, że pozycjonuje się na rynku, jako nieosiągalny dla przeciętnego nurka. Nurkowie są przekonani, że muszą mieć nadludzką siłę i sprawność umysłową, aby uczestniczyć w programie nurkowania technicznego. Oczywiście w RAID uważamy, że tak po prostu nie jest, ale wiara i działanie, to dwie zupełnie różne rzeczy. Program RAID Deco 40, stanowi most między nurkowaniem rekreacyjnym i technicznym. Dlatego jeżeli chcesz odkrywać miejsca i głębokości niedostępne dla innych nurków, podejmować nowe wyzwania i podziwiać podwodny świat trochę inaczej, bardziej profesjonalnie to jest to odpowiednia pora na odbycie kursu RAID Deco 40.

Program Deco 40 jest skierowany bezpośrednio na rynek rekreacyjny, a nie na rynek techniczny. Program przechodzi się bardzo dobrze, przy użyciu zmodyfikowanego sprzętu rekreacyjnego. Instruktorzy, mogą uczyć programu Deco 40 przy użyciu podwójnych butli (twinset), a Instruktorzy certyfikowani też jako Instruktorzy Sidemount, mogą uczyć programu w konfiguracji sidemount. Deco 40 stanowi dla początkujących idealny program dekompresyjny, ale należy zauważyć, że został stworzony z myślą o nurku rekreacyjnym.

Niech to będzie kolejny fascynujący etap w Twojej przygodzie z nurkowaniem! Kurs RAID Deco 40 to świetne wprowadzenie do nurkowania technicznego wysokiej jakości. Odzwierciedla najbardziej wszechstronne i kompletne szkolenie techniczne nurków na poziomie podstawowym dostępne na całym świecie. Obejmuje on lepsze szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności nurkowania, nurkowania zespołowego, protokołów dekompresji i normoksycznego / hiperoksycznego trimiksu. Należy pamiętać że kursy techniczne skierowane są przede wszystkim do bardzo doświadczonych i zaawansowanych nurków rekreacyjnych. Podejmij wyzwanie i wykonaj kolejny krok w nurkowaniu, dzięki czemu będziesz należeć do elitarnej grupy najbardziej doświadczonych nurków na świecie.

Celem kursu RAID Deco 40, jest przekazanie Ci wiedzy na temat konfiguracji sprzętu, doboru gazu, sposobu myślenia i procedur, aby zapewnić Ci bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w najtrudniejszych głębokich nurkowaniach. W czasie kursu wszystkie umiejętności nabyte podczas pierwszego nurkowania zostaną zastosowane przy każdym kolejnym nurkowaniu, dzięki czemu będziesz czuł się pewnie i bezpiecznie pod wodą. Ponieważ kurs skierowany jest bezpośrednio na nurka rekreacyjnego, możesz ukończyć go przy użyciu tradycyjnego sprzętu rekreacyjnego. Kurs RAID Deco 40, odbywa się na takiej samej głębokości jak na kursie Deep 40 – na max 40m. Jednak tym razem nauczysz się  przekraczania limitów NDL i przeprowadzania dekompresji, a także będziesz mógł wykorzystywać trimix jako mieszankę oddechową.

Przebieg kursu
 • Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak teoria (online) i praktyczne sekcje nurkowe. W trakcie kursu odbędziesz 1 nurkowanie w wodach zamkniętych i 5 nurkowań w wodach otwartych pod okiem instruktora RAID. 
 • Spędzisz co najmniej 180 minut pod wodą, w czasie których nauczysz się między innymi nurkować z butlami bocznymi.
 • Z myślą o nurku rekreacyjnym, uczestnicy mogą ukończyć kurs przy użyciu tradycyjnego sprzętu rekreacyjnego. Jedynym warunkiem jest to, że BCD lub skrzydło musi mieć D-ringi, do których można przymocować boczną butlę, a główny automat musi być na 2-metrowym wężu.
 • Nurkowanie odbywa się na maksymalną głębokość 40 m, z wykonaniem maksymalnie 10-cio minutowej dekompresji.
 • Nurkowie certyfikowani są, do używania powietrza, nitroxu, tlenu i istnieje także opcja trimixu z maksymalną wartością END/EAD maksymalnie 30 m.
 • Podczas kursu Deco 40, tak jak we wszystkich innych kursach RAID, bardzo mocno skupiamy się na pozycji nurka od wodą – trym, idealnej pływalności i technik poruszania się. Dzięki tym umiejętnością będziesz czuł się pewnie i komfortowo pod wodą, co jest bardzo ważne nurkując na większe głębokości.
 • Kurs prowadzony jest przez bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. 
 • Masz dostęp do nowoczesnych podręczników online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
 • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
 • Po ukończeniu i zaliczeniu kursu, od razu otrzymasz od nas E-certyfikat. Nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu, a plastikowy certyfikat to tylko opcja.

WYMAGANIA

 • Należy mieć minimum 16 lat i być certyfikowanym nurkiem przez co najmniej 3 miesiące.
 • Posiadać certyfikaty: RAID Explorer 30 lub RAID Advanced 35, RAID Nitrox, RAID Deep 40 lub ich odpowiedniki.
 • Należy mieć zalogowanych minimum 20 godzin pod wodą lub 40 nurkowań, na obiegu otwartym.
 • Należy przedstawić wszystkie wymagane dokumenty do zatwierdzenia, przed jakimkolwiek szkoleniem w wodzie.
 

KURSY

DECO
40

DECO
50

DECO
60

DECO
80/100