NAWIGACJA

DLA KOGO?

Pod pojęciem nawigacji można rozumieć wszystko co jest związane z orientacją pod wodą. Jako nurek dobrze wiesz, że nurkując orientacja pod wodą może być utrudniona ze względu na panujące w danym akwenie warunki np. ograniczona widoczność, czy brak punktów odniesienia. Czy nawigacja pod wodą jest więc potrzebna? Przy ograniczonej widoczności umiejętności nawigacyjne są wprost niezbędne. Prawidłowa nawigacja podwodna pomaga zapewnić bezpieczeństwo, a także zapobiega ona konieczności wypływania na powierzchnię w celu określenia pozycji.

 

Nawigacja to jedna z ważniejszych umiejętności jakie powinien posiadać każdy nurek. Pozwala to nie tylko wiedzieć gdzie się znajdujemy i gdzie zmierzamy, ale daje nam przede wszystkim komfort psychiczny, że znajdziemy drogę do wyjścia. Podobnie jak wiele innych umiejętności nurkowych wymaga trochę czasu i praktyki do pełnego jej opanowania. Dodatkowo nawigacja pod wodą pozwoli Ci bardziej efektywnie wykorzystać czas nurkowania, przez sprawniejsze poruszanie się, dzięki czemu nie będziesz tracił czasu na poszukiwanie celu nurkowania.


Specjalizacja RAID Navigation ma na celu poszerzenie Twojej wiedzy i umiejętności w zakresie korzystania z narzędzi nawigacyjnych i technik nurkowania. Rozwija wiedzę wymaganą do planowania, przygotowywania i analizowania nurkowania w celu zmniejszenia stresu i zapewnienia bezpieczeństwa nurkujących. Podczas kursu poznasz różne metody nawigowania oraz zwiększysz swoje doświadczenie w prawidłowym wykorzystaniu kompasu. 

 

Kurs jest niezwykle przydatny dla osób samodzielnie (wraz ze swoją grupą) wykonujących nurkowania bez Divemastera lub przewodnika. Dobra nawigacja ma nam zagwarantować powrót do miejsca gdzie rozpoczęliśmy nurkowanie. Kurs RAID Navigation w dużej mierze nastawiony jest na praktyczne aspekty, co zwiększy Twoją pewność siebie i precyzyjność w podążaniu za wyznaczonym punktem. 

Przebieg kursu
  • Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak teoria (online) i praktyczne sekcje nurkowe. W trakcie kursu odbędziesz 2 nurkowania pod okiem instruktora RAID
  • Kurs prowadzony jest przez bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. 
  • Masz dostęp do nowoczesnych podręczników online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
  • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
  • Po ukończeniu i zaliczeniu kursu, od razu otrzymasz od nas E-certyfikat. Nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu, a plastikowy certyfikat to tylko opcja.

WYMAGANIA

  • Należy mieć ukończone 15 lat.
  • Należy mieć certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.

KURSY

PERFORMANCE
DIVER


SIDEMOUNT


NITROX

SUCHY
SKAFANDER

WRECK
DIVER

TECHNICAL
WRECK DIVER

NURKOWANIE
W NOCY


NAWIGACJA

SPECJALISTA
SPRZĘTOWY