DOMINIKANA

Zapraszamy na wyjazd na Dominikanę!
Współpracujemy z centrum Scuba Dominicana, które jest pierwszym Polskim Centrum Nurkowym w Republice Dominikańskiej.  

Miejscowość Bajahibe nad Morzem Karaibskim, gwarantuje bajeczne warunki nurkowe! Piękna czysta i ciepła woda, rafy koralowe i kolorowe zwierzęta morskie zachwycą każdego miłośnika podwodnego świata. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć żółwie morskie, diugonie, rekiny lub delfiny. W naszym programie wyjazdu planujemy także nurkowania wrakowe, a dla osób bardziej doświadczonych nurkowania jaskiniowe! 

Wspaniała pogoda jaka panuje na Dominikanie, sprzyja rodzinnym wyjazdom. Naszą misją jest umożliwienie dostępu do podwodnego świata całym rodzinom – rodzicom i dzieciom. Organizujemy kursy nurkowe na wszystkich poziomach zaawansowania. Pomagamy odkryć piękną pasję i hobby dla każdego, komu bliskie jest morze, ocean i cudownie bogate życie w nich zgromadzone.

To wspaniałe miejsce na urlop połączony ze zwiedzaniem wyspy. Ale oczywiście będziemy wszystkich namawiać, aby to właśnie w tym miejscu, rozpoczęli swoją przygodę z nurkowaniem i spróbowali Intra Nurkowego lub całego kursu OWD.

Dominikana to idealne miejsce dla tych, którzy szukają miejsca, gdzie można zagłębić się w najpiękniejszych krajobrazach oraz gdzie panuje fantastyczny zwrotnikowy klimat.  można zanurkować wśród wielobarwnych raf, a po nurkowaniu przeżyć uderzenie adrenaliny na raftingu czy w jednym z największych na świecie parków linowych. Dominikana jest miejscem, które koniecznie należy odwiedzić.

Wybraliśmy dla Was wyborny hotel – Viva Wyndham Dominicus Beach – oczywiście w pakiecie All Inclusive położony 10min jazdy od mariny skąd wypływamy na nurkowania. Hotel już wypróbowaliśmy i gwarantujemy, że nikt się tu nie będzie nudził:) 

Liczne animacje, pokazy, zajęcia sportowe, oczywiście wspaniała piaszczysta plaża, baseny, wieczorne disco.. Do tego, oczywiście mnóstwo pysznego jedzenia i orzeźwiających trunków:)

W trakcie naszej wycieczki na Dominikanę skorzystamy z kilku lokalnych wycieczek:

https://scubadominicana.com/wycieczki-lokalne/

Nurkowania
Dominikana to prawdziwy raj dla nurków. Piękne rafy Morza Karaibskiego zachwycą nawet najbardziej wymagających koneserów nurkowania. Ten akwen polecamy szczególnie, z uwagi na bardzo dobry stan rafy u wybrzeży karaibskich w porównaniu do stanu rafy na wybrzeżu atlantyckim. Najpiękniejsze fragmenty raf występują w rejonie Bayahibe, w południowej części wyspy. Rafy Peñon oraz The Wall i Aquarium wokół wyspy Isla Catalina, stanowiące część Parku Narodowego Del Este, z całą pewnością można zaliczyć do najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. W tych wodach występuje wiele endemicznych gatunków ryb, korali, gąbek i skorupiaków.

Warto wspomnieć o czasach, gdy okoliczne wody były domem piratów z Karaibów. Po tych ekscytujących, dla ludzi kochających przygodę, czasach pozostało kilka wraków, które są wyjątkową atrakcją dla mniej i bardziej zaawansowanych nurków.

Dla nurków technicznych a przede wszystkim jaskiniowych, Dominikana oferuje kilkaset jaskiń, które rozmieszczone są po całej wyspie. Zwiedzenie wszystkich to kilka lat wytrwałej eksploracji, a każdy znajdzie dla siebie te na miarę własnych oczekiwań, umiejętności i doświadczenia.

Sprawdź nasze kalendarium i zapisz się na nurkowanie 😉

W razie pytań, piszcie lub dzwońcie do nas śmiało!

Łukasz 510 176 646
Ewa 663 585 111
kontakt@centrum-nurkowe.pl

Zapraszamy!

Ekipa CTN i Scuba Dominicana