NURKOWANIE W NOCY

DLA KOGO?

Przebywanie pod wodą nocą, jest naprawdę magicznym i ekscytującym doświadczeniem.Część zwierząt prowadzi tylko nocny tryb życia więc ich zobaczenie w promieniach światła słonecznego nie jest możliwe. W nocy, aktywne staja się drapieżniki, które za dnia są nieuchwytne. Podczas nurkowania nocnego możesz odkryć zupełnie inną stronę podwodnego świata, niż dotychczas. Miejsca które dobrze znasz, nocą mogą pokazać swoje zupełnie inne oblicze.

Kurs „Nurkowanie nocne oraz w ograniczonej widoczności”  to nie tylko przyjemność oglądania ryb w nocy. To także przygotowanie do radzenia sobie w niesprzyjających warunkach ograniczonej widoczności, dzięki czemu zdobędziesz nowe doświadczenie zwiększające poziom Twojego bezpieczeństwa w codziennym nurkowaniu.

W naszych „polskich warunkach” bardzo często spotkasz się z mocno ograniczoną widocznością. Przyczyną może być na przykład zakwit glonów, który znacząco ogranicza widoczność pod wodą. Dlatego umiejętność radzenia sobie podczas tego typu nurkowań jest niezbędne dla bezpieczeństwa Twojego oraz Twojego partnera. 

Dzięki tej specjalizacji nabierzesz pewności siebie i będziesz mógł przeprowadzić bezpieczne nurkowanie, w trudnych warunkach np. przy kompletnym braku światła. Takie warunki powodują, że konieczne jest wykorzystanie do komunikacji latarki i posługiwanie się odpowiednimi technikami jej użycia. Dzięki temu nie widząc siebie nawzajem, będziesz mógł się komunikować z partnerem.

Specjalizacja ta ma na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie korzystania z narzędzi nawigacyjnych i technik nurkowania. Rozwija wiedzę wymaganą do planowania, przygotowywania i analizowania nurkowania w celu zmniejszenia stresu i zamieszania, co pozwala zwiększyć komfort podczas nurkowania w ograniczonej widoczności.

Przebieg kursu

  • Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak teoria (online) i praktyczne sekcje nurkowe. W trakcie kursu odbędziesz 2 nurkowania pod okiem instruktora RAID
  • Kurs prowadzony jest przez bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. 
  • Masz dostęp do nowoczesnych podręczników online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
  • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
  • Po ukończeniu i zaliczeniu kursu, od razu otrzymasz od nas E-certyfikat. Nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu, a plastikowy certyfikat to tylko opcja.

WYMAGANIA

  • Należy mieć ukończone 15 lat.
  • Należy mieć certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.

KURSY

PERFORMANCE
DIVER


SIDEMOUNT


NITROX

SUCHY
SKAFANDER

WRECK
DIVER

TECHNICAL
WRECK DIVER

NURKOWANIE
W NOCY


NAWIGACJA

SPECJALISTA
SPRZĘTOWY