SUCHY SKAFANDER

DLA KOGO?

Zapewne doskonale wiesz jak poczucie zimna, odbiera przyjemność z nurkowania. Nawet nurkując w ciepłych wodach, po pewnym czasie zwyczajnie zrobi nam się zimno, ponieważ pod wodą uchodzi z nas ciepło znacznie szybciej niż na powierzchni. Komfort podczas nurkowania jest bardzo ważny, ponieważ wpływa on także na nasze bezpieczeństwo. Jeżeli chcesz mieć przyjemność z nurkowania np. w naszych Polskich “zimnych” wodach, to dobrym pomysłem jest przejście na nurkowanie w suchym skafandrze. Wybierając suchy skafander i ocieplacz będziesz miał zupełnie lepszy komfort termiczny. Dzięki temu nurkowanie nabierze nowego znaczenia, a przebywanie poniżej termokliny nie będzie już dla Ciebie problemem.

Skafander suchy jest obecnie równie powszechnie używany jak skafander mokry. Jednak jest niezbędny np. podczas penetracji wraków Bałtyku, stref jeziora poniżej termokliny, czy podczas nurkowania pod lodowego, ponieważ podczas tego typu nurkowań wymagana jest odpowiednia ochrona termiczna. Wie o tym każdy, kto wychodząc z nurkowania nie był w stanie utrzymać kubka w dłoni i trząsł się z zimna.. 

Program RAID Suchy Skafander obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o nurkowaniu w suchym skafandrze i przeprowadzi Cię przez wszystkie aspekty, które są ważne dla nowych i doświadczonych użytkowników suchego skafandra. Kurs RAID Suchy skafander to wyjątkowa mieszanka najnowszej wiedzy teoretycznej i praktyki użytkowania w realnych nurkowaniach.

Sesje w wodach zamkniętych (basen) pozwolą Ci opanować kontrolę pływalności i powstrzymać wszelkie obawy, odnośnie suchego skafandra, zanim wyruszysz na nurkowania na wodach otwartych. Umiejętności, których nauczysz się dzięki temu programowi, pomogą Ci wygodnie i bezpiecznie nurkować w suchym skafandrze.

Przebieg kursu
  • Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak teoria (online) i praktyczne sekcje nurkowe. Podczas kursu spędzisz w wodzie (baseny i wody otwarte) minimum 3 godziny pod okiem instruktora RAID.
  • Program obejmuje wszystkie aspekty, od pływalności po problemy, które mogą wystąpić podczas używania suchego skafandra. 
  • Kurs prowadzony jest przez bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. 
  • Główne tematy szkolenia to:
– Hipotermia – Planowanie nurkowania w suchym skafandrze  – Konstrukcja suchego skafandra i warunki jego szczelności – Najlepszy suchy skafander do nurkowania rekreacyjnego i skąd wiesz, czy jest poprawnie dopasowany? – Izolacja i bielizna – Uszczelnienia, zamki, zawory i akcesoria – Pływalność i inflacja podczas nurkowania  – Serwisy okresowe
  • Masz dostęp do nowoczesnych podręczników online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
  • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
  • Po ukończeniu i zaliczeniu kursu, od razu otrzymasz od nas E-certyfikat. Nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu, a plastikowy certyfikat to tylko opcja.

WYMAGANIA

Aby rozpocząć szkolenie RAID Suchy Skafander wystarczy posiać podstawowe szkolenie RAID Open Water 20 lub równorzędne.

KURSY

PERFORMANCE
DIVER


SIDEMOUNT


NITROX

SUCHY
SKAFANDER

WRECK
DIVER

TECHNICAL
WRECK DIVER

NURKOWANIE
W NOCY


NAWIGACJA

SPECJALISTA
SPRZĘTOWY