DEco 50

DLA KOGO?

Co popycha nurków do pokonywania kolejnych barier? Zapewne chęć zwiększenia czasu przebywania pod wodą, głębokości nurkowania oraz towarzyszący temu dreszcz emocji i marzenie stawania się odkrywcą. Spodobało Ci się nurkowanie techniczne i chcesz dalej rozwijać się w tym kierunku? Zrobiłeś już pierwszy krok zdobywając certyfikat RAID Deco 40? A więc jest to najlepsza pora na odbycie kursu RAID Deco 50. Dodatkowo ten innowacyjny kurs został  opracowany z myślą o nowym nurku technicznym. Oznacza to, że nurkowie, którzy chcą uczestniczyć w technicznych programach otwartego obiegu i którzy są już certyfikowani w RAID Deep 40, RAID Master Rescue Diver i RAID Nitrox, mogą ominąć program Deco 40 i bezpośrednio rozpocząć kurs RAID Deco 50.

Przyjęliśmy zupełnie nowe podejście do opracowywania wszystkich naszych nowych podręczników technicznych, w których większość informacji jest zawarta w programach dla początkujących, a następnie w miarę rozwoju nurków, są im przedstawiane tylko informacje potrzebne do osiągnięcia tego postępu. Dlatego, podręczniki Deco 40 i 50 różnią się tylko nieznacznie, ponieważ nurkowie mogą zacząć program Deco 40 lub Deco 50, w zależności od ich doświadczenia, poziomu certyfikacji i osobistych pragnień.

RAID Deco 50 to prestiżowy kurs nurkowania technicznego, uznający bezkompromisowe standardy i rozwijający bardzo wysoki poziom umiejętności nurkowych. Kurs RAID Deco 50, prowadzony przez instruktora RAID, odzwierciedla najbardziej kompleksowy i kompletny kurs w branży. Zapewni Ci najwyższej klasy szkolenie techniczne na najwyższym poziomie. Celem tego kursu jest dostarczenie Ci rzetelnej wiedzy, sprzętu i doboru gazu, sposobu myślenia i wykonywania procedur, aby wzmocnić Twój poziom bezpieczeństwa przy nurkowaniach dekompresyjnych. Po ukończeniu kursu zdobędziesz uprawnienia do przeprowadzania nurkowań dekompresyjnych z  trimixem do maksymalnej głębokości 50 m, z max 30-minutowym deco i 1 deco-gazem.

Kurs zawiera nowoczesne, bogate w grafikę podręczniki, które zawierają najnowsze informację i wprowadzają do najnowocześniejszych technik nurkowania. W opracowanym przez nas zestawie umiejętności, kładziemy nacisk na umiejętne zarządzanie tymi umiejętnościami, podczas neutralnej pływalności. Sam poziom umiejętności również wzrósł, a nurkowie RAID będą korzystać z podobnej konfiguracji sprzętu i wykonywać je w podobny sposób.

Przebieg kursu
 • Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak teoria (online) i praktyczne sekcje nurkowe. W trakcie kursu odbędziesz 1 nurkowanie w wodach zamkniętych i 8 nurkowań w wodach otwartych pod okiem instruktora RAID.
 • Nurkowanie odbywa się na maksymalną głębokość 50 m, z wykonaniem maksymalnie 30-sto minutowej przyspieszonej dekompresji
 • Nurkowie certyfikowani są do używania powietrza, nitroxu, tlenu i trimixu z maksymalną wartością END/EAD maksymalnie 30 metrów.
 • Kurs prowadzony jest przez bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. 
 • Masz dostęp do nowoczesnych podręczników online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
 • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
 • Po ukończeniu i zaliczeniu kursu, od razu otrzymasz od nas E-certyfikat. Nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu, a plastikowy certyfikat to tylko opcja.

WYMAGANIA

 • Należy mieć minimum 18 lat i być certyfikowanym nurkiem przez co najmniej 3 miesiące.
 • Należy posiadać certyfikaty: RAID Nitrox, RAID Deep 40 i RAID Master Diver; lub ich odpowiedniki, oraz mieć doświadczenie w nurkowaniu nawigacyjnym, nocnym i z ograniczoną widocznością.
 • Należy mieć aktualny certyfikat Rescue Breathing, CPR Training i Oxygen Provider.
 • Należy mieć zalogowanych co najmniej 5 godzin pod wodą na głębokości 27 – 40 m.
 • Należy mieć zalogowanych minimum 50 godzin pod wodą lub 75 nurkowań, na obiegu otwartym.
 • Należy przedstawić wszystkie wymagane dokumenty do zatwierdzenia, przed jakimkolwiek szkoleniem w wodzie.

KURSY

DECO
40

DECO
50

DECO
60

DECO
80/100