DIVEMASTER

DLA KOGO?

Jedną z fajniejszych aspektów nurkowania jest to, że swoją pasją możesz zarażać innych. Mówi się także, że jeśli Twoja praca to Twoja pasja, to nigdy nie będziesz pracował.. Fajna perspektywa prawda? Jeżeli przeszła Ci kiedyś przez głowę myśl, że fajne byłoby zajmować się nurkowaniem zawodowo, to odpowiedz sobie na następujące pytania: 

Kochasz nurkowanie i chcesz podzielić się swoją pasją z innymi? Szukasz ekscytującej pracy lub chcesz zająć się nurkowaniem profesjonalnie? Jeżeli odpowiedziałeś „tak”, zatem kurs RAID Divemaster jest dla Ciebie. RAID Divemaster jest jednym z najbardziej szanowanych poziomów w społeczności nurków i pierwszym poziomem Pro w systemie RAID. RAID Divemaster jest warunkiem koniecznym by w przyszłości zostać  instruktorem RAID.

Jako Divemaster RAID możesz planować, organizować i prowadzić nurkowania dla certyfikowanych nurków. Nauczysz się przede wszystkim bycia liderem wśród rówieśników i innych nurków. Będziesz mieć możliwość prowadzenia i kontrolowania nurkowań oraz działania w charakterze osoby zajmującej się bezpieczeństwem i ratowaniem podczas zorganizowanych nurkowań, asystowania instruktorom RAID w szkoleniach i generalnie będziesz odpowiedzialny za zorganizowane nurkowania.

Dzięki połączeniu naszego najnowocześniejszego szkolenia online i interakcji z Twoim  instruktorem RAID, Twoja wiedza na temat nurkowania zostanie dopracowana do bardzo wysokiego poziomu, przygotowując Cię do opiekowania się innymi. To ostatecznie przygotuje Cię do szkolenia na Instruktora RAID. Twoje umiejętności w wodzie zostaną udoskonalone do jakości demonstracyjnej dla studentów nurkowania. Będziesz również przygotowany do wspierania instruktorów RAID podczas innych praktycznych części kursów szkoleniowych, w tym przeszkolenia w zakresie oceny warunków nurkowania i potencjalnych zagrożeń w miejscach nurkowania.

Pamiętaj, że w RAID na wszystkich poziomach wymagamy wyższego standardu szkolenia niż większość innych agencji szkolących nurków. Szkolenie RAID nie jest trudniejsze, jest po prostu bardziej wszechstronne i dlatego uważamy, że zwykle szkolimy lepszych nurków. 

Kurs Divemaster ma kluczowe znaczenie i stanowi podstawowy poziom profesjonalizmu oraz warunek szkolenia instruktorów. Jesteśmy bardzo dumni z tego programu i uważamy, że jest najlepszy w branży. Stworzy z Ciebie wszechstronnego profesjonalistę nurkowego z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, które sprawią, że będą one o wiele wyższe niż standardy branżowe.

Zostanie Divemasterem to  przywilej, ale też wielka frajda, ponieważ będziesz mógł dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi nurkami. Jeżeli chcesz podjąć to wyzwanie, to nauczymy Cię wszystkiego.

Przebieg kursu

Kurs RAID Divemaster uczy przede wszystkim bycia liderem wśród innych nurków.

  • Szkolenie podzielone jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną.
  • Pierwsza teoretyczna część, obejmuje naukę online – mamy nowoczesne podejście do szkolenia i korzystamy z rozbudowanego system nauczania online i wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Jako student i absolwent RAID będziesz miał dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania.
  • Wszystkie quizy i egzaminy teoretyczne zaliczasz online –  system online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie tylko chcesz – w domu, w parku, w autobusie… gdziekolwiek! Również quizy sprawdzające wiedzę oraz egzaminy końcowe zaliczasz online w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
  • Druga część to szkolenie praktyczne, które prowadzone jest przez naszego bardzo dobrego instruktora RAID – nasze centrum ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania, dzięki którym nauczysz się wszelkich potrzebnych umiejętności nurkowych. Będziesz uczył się od najlepszych.

WYMAGANIA

  • Wymagana jest rozmowa z naszym instruktorem RAID, aby uzyskać pełne informacje na temat wymagań i warunków wstępnych dla tego kursu.
  • Musisz ukończyć co najmniej następujące kursy RAID (te informacje nie obejmują wszystkiego): Open Water 20, Advanced 35, Nitrox, Deep 40, Pierwsza pomoc, Nawigacja, Master Rescue Diver.
  • Zdecydowanie zalecamy także ukończenie co najmniej dwóch innych specjalizacji, które pomogą budować Twoją pozycję zawodową. Mogą to być specjalizacje, które są przydatne i specyficzne dla Twojego obszaru zatrudnienia (np. Wreck Diver, jeśli w Twoim regionie są wraki lub Night i Limited Visibility Diver, jeśli w pobliżu popularne jest nurkowanie nocne).
  • Aby zostać Divemasterem, będziesz potrzebował minimum 25 godzin zalogowanych nurkowań i 60 zalogowanych nurkowań na otwartej wodzie. Uważamy, że jest to niezbędne, aby przygotować Cię do ukończenia kursu i wziąć na siebie niezbędne obowiązki związane z kwalifikacjami na poziomie zawodowym. Będziesz także musiał mieć ukończony kurs pierwszej pomocy, który jest podpisany przez licencjonowanego lekarza.

KURSY

EXPLORER
30

ADVENCED
35

DEEP
40

MASTER RESCUE DIVER


DIVEMASTER


INSTRUKTOR