O NAS

CENTRUM TECHNIKI NURKOWEJ

TO ZESPÓŁ ŚWIETNIE DOGADUJĄCYCH SIĘ LUDZI, KTÓRZY SWOJĄ PASJĄ ZARAŻAJĄ INNYCH I POKAZUJĄ, ŻE MOŻE STAĆ SIĘ ONA SPOSOBEM NA NIESAMOWITE ŻYCIE!


Założycielem CTN jest Daniel Piórewicz, bez wątpienia żywa legenda polskiego nurkowania. Prawie 30 lat temu otworzył on pierwszy na pomorzu punkt serwisu sprzętu nurkowego, który służy nurkom do dzisiaj. Serwis szybko wzbogacił się o sklep z profesjonalnym sprzętem nurkowym, następnie powstała szkoła nurkowania rekreacyjnego i technicznego Łukasza Piórewicza, własna produkcja, organizacja wyjazdów… 

Z biegiem lat staliśmy się wzorem do naśladowania dla naszych kolegów nurków z całej Polski, ponieważ oferujemy wszystko to co jest potrzebne każdemu płetwonurkowi, a nawet jeszcze więcej – w jednym miejscu. 

Do naszego Centrum Nurkowego może przyjść każdy! Zarówno osoba, która jeszcze nie miała nic wspólnego z nurkowaniem, a także wytrawny nurek, instruktorzy i inne centra nurkowe – wspólnie ustalimy dalszą drogę kształcenia w nurkowaniu. 

Od początku naszej działalności współpracujemy z instytucjami państwowymi: komendy Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, z Polskim Rejestrem Statków, Polskim Ratownictwem Okrętowym, Centralnym Muzeum Morskim, Morskim Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, Marynarką Wojenną, Urzędem Morski i innymi.

SZKOLENIA

Szkolimy z pasją. Nie tolerujemy szybkich i masowych kursów!  

Każdy przyszły płetwonurek w czasie organizowanego przez nas kursu uczy się przede wszystkim bezpieczeństwa, samodzielności i zasad partnerstwa w nurkowaniu. Wszystko to by w pełni odczuć radość z przebywania pod wodą. Instruktorzy są świadomi, że każdy człowiek jest inny, dlatego zawsze dobierają odpowiedni sposób nauczania do potrzeb kursanta oraz całej grupy.

W naszym centrum nurkowym można rozpocząć naukę od podstaw i skończyć ją na szkoleniach instruktorskich, co sprawia, że będziesz mógł pracować w centrach nurkowych na całym świecie. Podczas szkolenia kursant ma szanse stać się wzorem dla innych płetwonurków. Będzie wyróżniał się techniką nurkowania, ogromną wiedzą oraz szacunkiem dla wody i innych nurków.

Oferujemy kursy w systemach RAID i DAN. W federacji HSA szkolimy osoby z niepełnosprawnościami. Szkoleniami od samego początku zajmuje się Łukasz Piórewicz, który wyznacza najwyższe standardy i czuwa nad indywidualnym tokiem kształcenia każdego płetwonurka.

WYJAZDY ZORGANIZOWANE

Nie widzimy sensu szkolenia, jeżeli później nie ma gdzie tych umiejętności wykorzystać. 

Wycieczki w najciekawsze miejsca Polski i świata są, i zawsze będą w naszej ofercie. W miłej atmosferze, wśród przyjaciół z nastawieniem na bezpieczeństwo przyjemnie spędzisz swój wolny czas lub urlop. Wystarczy, że znajdziesz w naszym kalendarium interesującą Cię wyprawę, zapiszesz się a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Wszystko po to, byś mógł myśleć tylko o nurkowaniu i świetnej zabawie. 

NURKOWANIA WRAKOWE

Nurkowania wrakowe to jedna z naszych największych pasji. Po wykonaniu setek nurkowań i poznaniu kilkuset wraków, postanowiliśmy zacząć organizować wyprawy wrakowe dla naszych kursantów i przyjaciół płetwonurków. Organizujemy wypłynięcia na wraki Morza Bałtyckiego i wszystkich innych wód – gdzie tylko chcemy! 

W naszej ofercie są wypady na wraki będące niemalże na wszystkich głębokościach. Każdy ma szanse zanurkować, oczywiście z uwzględnieniem dotychczasowego doświadczenia, wyszkolenia oraz posiadanych uprawnień. 

Z racji tego, że mamy swój własny serwis, gdzie ładujemy butlę oraz dysponujemy małą bazą noclegową, odwiedzają nas płetwonurkowie z kraju i ze świata. Wspólnie możemy oglądać podwodny świat i świetnie się przy tym bawić. Nie tylko pod wodą…

SERWIS

Serwis od zawsze jest naszą wizytówką. Rządzi nim Daniel Piórewicz – założyciel CTN. 

U nas możesz legalizować i naprawiać swój sprzęt. Pomożemy Ci z renowacją zabytków nurkowych, przystosowaniem sprzętu do ekstremalnych warunków pracy (np. podczas bicia rekordów głębokości czy przebywaniu w zimnych wodach) lub dokonywaniem okresowych przeglądów.

Wiemy, że sprzęt jest podstawą dla bezpieczeństwa i świetnej zabawy pod wodą, dlatego z największą dbałością podchodzimy do każdego powierzonego nam wyposażenia nurkowego. 

Nie tylko osoby nurkujące korzystają z naszych usług. Remonty i naprawy sprzętu ochrony dróg oddechowych wykonujemy od lat dla różnych instytucji. Natomiast „sprzęt ucieczkowy” serwisujemy najczęściej na potrzeby armatorów statków i okrętów.

PRODUKCJA

Od kilkunastu lat zajmujemy się produkcją przejściówek, połączeń kontowych oraz innych elementów wykorzystywanych przez płetnownurków zgodnie z własnymi potrzebami. Wytwarzamy węże niskiego i wysokiego ciśnienia, oczywiście każdej długości i ze wszystkimi standardowymi połączeniami. Wykonujemy m.in. filtry osobiste, przetoczki i instalacje banków powietrza oraz NITROXu niezbędne dla centrów i baz nurkowych.  Nasze produkty cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników zabaw bronią pneumatyczną oraz popularnych paintballi. Dla nich wykonujemy stacje ładowania, redukcje i złącza. 

SPRĘŻARKI

Od samego początku działalności serwis i naprawa sprężarek stanowiły bardzo mocną stronę naszej firmy. W oparciu o wieloletnie doświadczenie zdecydowaliśmy się zacząć produkować własne sprężarki TRIDENT. Pozytywne komentarze i liczne zlecenia wywołały w nas chęć dalszego udoskonalania tego modelu. I tak powstał nowy model sprężarki PACYFIC.

Techniczne parametry, odpowiednia cena i prosta konstrukcja nowej sprężarki wywołały wyjątkowo ogromne zainteresowanie!

HURTOWNIA SPRZĘTU NURKOWEGO

Od wielu lat zaopatrujemy inne centra nurkowe, szkółki i profesjonalne łodzie nurkowe w produkowany przez nas osprzęt. Oferowany asortyment jest bardzo szeroki. Począwszy od przejściówek i węży, a kończąc na rozbudowanych stacjach napełniania butli. 

Rozwijająca się kultura nurkowania zachęciła nas do podjęcia współpracy z najbardziej renomowanymi producentami na świecie. Zajmujemy się dystrybucją następujących marek: 

DIR ZONE – skrzydła, płyty, uprzęże, karabinki, szpulki i kołowrotki,

ECS – modne ostatnio stalowe butle z grubszym dnem, co ułatwia wyważenie,

LUXFER – aluminiowe butle używane w Polsce przede wszystkim jako butle boczne,

MIFLEX – linia węży z oplotem nylonowym, lekkie, wytrzymałe i w wielu kolorach, nawet różowym

XS SCUBA – amerykańska marka produktów posiadająca pełną ofertę sprzętową,

JJ-CCR – oferuje najlepszy rebreather, czyli prosty i niezawodny system obiegu zamkniętego, podbijający serca nurków technicznych na całym świecie.

Sprowadzimy dla Ciebie wszystko, no prawie… 🙂