nITROX

INFO

Nurkowanie stawia przed nami pewne wyzwania. Jeżeli chcesz wydłużyć swoje limity bez dekompresyjne to najlepszym sposobem jest odbycie kursu nurkowania na Nitroxie. Co więcej, wielu nurków twierdzi, iż czują się znacznie mniej zmęczeni po nurkowaniach z nitroxem.

Nitrox to mieszanka gazów zawierająca wyższy procent tlenu niż powietrze, którym oddychamy (> 21%). Pytanie które zapewne nasuwa Ci się na myśl, to: dlaczego warto używać Nitrox? Ma on wiele zalet, między innymi pozwoli Ci spędzić więcej czasu pod wodą! A jak wiadomo czas pod wodą jest wyjątkowo cenny i będziesz mógł spożytkować go np. na eksplorację fascynującego wraku. W RAID nurkowanie na Nitroxie jest ważnym elementem w kształceniu nurka, ponieważ bez tej umiejętności nie da się „pójść dalej”.

Przebieg kursu

  •  

Na kursie RAID Nitrox dowiesz się o planowaniu nurkowania dla mieszanin gazów nitroksowych (do 40%), procedurach analizy i znakowania dla butli zawierających nitrox i poznasz granice ekspozycji na tlen. Dzięki niemu rozwiniesz wiedzę niezbędną do planowania, analizowania i używania mieszanek gazowych wzbogaconych powietrzem Nitrox, do rekreacyjnego nurkowania bez dekompresji.

WYMAGANIA

  • Należy mieć co najmniej 15 lat.
  • Należy mieć certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.

KURSY

PERFORMANCE
DIVER


SIDEMOUNT


NITROX

SUCHY
SKAFANDER

WRECK
DIVER

TECHNICAL
WRECK DIVER

NURKOWANIE
W NOCY


NAWIGACJA

SPECJALISTA
SPRZĘTOWY