RAID

MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA NURKOWANIA

Czym jest RAID? Dlaczego warto wybrać RAID? 

Wynalezienie automatu oddechowego, sprawiło, że nurkowanie stało się dostępne dla każdego, a rosnące nim zainteresowanie skutkowało tym, że na świecie powstało wiele federacji nurkowych. Oczywiście jak wszędzie, są liderzy branży, jednak w ostatnich latach pojawiło się wiele mniejszych agencji, często zrodzonych z niezadowolenia z tego, co obecnie oferuje przemysł nurkowy w zakresie edukacji nurków.

Jedną z tych nowszych agencji jest właśnie RAID – Rebreather Association of International Divers. Nazwa pochodzi od jej wcześniejszego wcielenia jako organizacji szkolącej nurków technicznych na obiegu zamkniętym. Założony w 2007 r., już kilka lat później rozszerzył się o programy szkoleniowe otwartego obiegu dla każdego nurka, poziomu, od treningu na otwartej wodzie po rebreather, oparte o standardy ISO.

Ok brzmi fajnie. Ale co takiego może zaoferować nam RAID, czego nie mają inne federacje? Dlaczego warto wybrać RAID?
Organizacja została stworzona przez NURKÓW dla NURKÓW! RAID ma wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami nurkowania i stanowią żywą wizytówkę RAID. Wysokie standardy szkolenia sprawią, że będziesz czuł się pewnie i co ważne – bezpiecznie pod wodą. W RAID uważamy, że kurs nurkowania powinien trwać tak długo, jak długo potrzebujesz opanować każdą umiejętność. Na pewno choć raz byłeś świadkiem jak osoby po kursie, miotały się pod wodą góra-dół nie mogąc ustawić pływalności neutralnej lub opadały na dno mącąc wodę osadem… Brak tej fundamentalnej umiejętności odbiera przyjemność z nurkowania, może też skrócić czas przebywania pod wodą, a także może sprowadzić zagrożenie. Według RAID pływalność, pozycja nurka pod wodą i techniki poruszania się są podstawą nurkowania i każdy kurs RAID od początkującego do instruktora, zaczynamy od szlifowania tych umiejętności. Przynosi to korzyści nie tylko jednostkom i całej branży, ale także oceanom i życiu morskiemu, które tak kochamy! 


Według RAID miarą naszego sukcesu nie jest liczba nurków, których szkolą instruktorzy, ale ich jakość! Chcesz być dobrym nurkiem? Ucz się od najlepszych!
W RAID nie ma skrótów w szkoleniu. Najpopularniejszy program na poziomie podstawowym Open Water 20, wymaga więcej godzin w wodzie na rozwijanie umiejętności niż jest to zwykle wymagane przez standardy branżowe. Oznacza to, że nowi nurkowie zwiększają swoje umiejętności, zachowując jednocześnie pewność siebie i bezpieczeństwo. Ta ogólna filozofia jest utrzymywana przez specjalistów RAID na wszystkich kursach.

Dużą zaletą RAID jest to, że idzie z duchem czasu! RAID ma nowoczesne podejście do szkolenia i opracował rozbudowany system nauczania online. Oznacza to brak książek, ponieważ wszystkie podręczniki są w wersji elektronicznej. RAID chce zadbać o środowisko, dlatego koniec z makulaturą zalegającą na półkach! System online pozwoli Ci uczyć się we własnym tempie, wszędzie, gdzie chcesz – w domu, w autobusie … gdziekolwiek! Wszystkie kursy online są automatycznie aktualizowane, co oznacza, że nigdy nie będziesz mieć przestarzałych materiałów. Wszyscy studenci i absolwenci RAID mają dożywotni darmowy dostęp do swojego profilu zawierającego certyfikaty i dzienniki nurkowania. Kolejną zaletą jest to, że nie musisz czekać tygodni lub miesięcy na certyfikat, ponieważ e-karty RAID są wydawane natychmiast po zakończeniu kursu a plastikowy certyfikat w RAID to opcja.

W naszym centrum nurkowym postawiliśmy na federację RAID głównie ze względu na naszych kursantów. Połączenie naszych doświadczonych instruktorów z możliwościami jakie daje federacja jest tym co od zawsze było dla nas najważniejsze – szkolenie na najwyższym poziomie. To nasi kursanci, sposób w jaki nurkują, wiedza jaką posiadają i chęć do ciągłego rozwoju jest wizytówką Centrum Techniki Nurkowej.

KURSY

KURS
DLA NAJMŁODSZYCH

KURSY
PODSTAWOWY

KURSY ZAAWANSOWANE

KURSY
DEKOMPRESYJNE


SPECJALIZACJE