MOLO W ORŁOWIE

Molo w Orłowie to jedno z naszych ulubionych miejsc nurkowych. Znajduje się bardzo blisko naszego Centrum Nurkowego, dlatego odwiedzamy je przez cały rok. 

Obszar ten jest unikalny, ze względu na obecność podwodnych łąk, potocznie zwanych „Orłowską rafą”. Jest to pas podwodnej części zatoki w okolicach Gdyni Orłowa, ciągnący się na długość około kilometra, na północ od mola i mniej więcej 400 metrów w głąb zatoki.

Jest to idealne miejsce dla nurków rekreacyjnych, ponieważ głębokość wynosi 4-5 metrów. Całe dno to mozaika różnorodnych siedlisk, od bujnej trawy i idealnie piaszczystego dna, po stosy otoczaków i kamieni. Pod wodą aż tętni bujne życie flory i fauny. Nurkując, napotkać można na małym obszarze, jak w wielkim akwarium, stada krewetek, a także wężynki i iglicznie, które skrywają się wśród trawy morskiej. W zakamarkach kamieni swoje schronienia znajdują jedne z piękniejszych bałtyckich ryb – tasze, kury diabły, różne gatunki babek czy też krabiki amerykańskie, a w sezonie trocie i belony. 

Na piaszczystym dnie spotkamy bałtyckie małże – sercówki i rogowce bałtyckie, a także zagrzebane w piasku stornie, turboty i gładzice. Twarde elementy dna porośnięte są natomiast omulami, które tworzą rozległe kolonie. W toni wodnej zachwycają ławice cierników – małych rybek z charakterystycznymi kolcami na grzbiecie.

Jest to miejsce, które bardzo często odwiedzamy, gdyż umożliwia łatwy dostęp z brzegu, łatwość nawigowania i podziwianie pięknej przyrody, którą mamy na wyciągnięcie ręki.

Jeśli masz pytania, pisz lub dzwoń do nas śmiało!

Łukasz  510 167 646

Ewa  663 585 111

kontakt@centrum-nurkowe.pl

Sprawdź nasze kalendarium


Zapraszamy na wspólne nurkowania!
Ekipa CTN