Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rodzinny wyjazd nurkowy nad Hańczę – CTN Kids Trip Hańcza !

15 sierpnia - 18 sierpnia

Free

Zapraszamy wszystkich na rodzinno-nurkowy wyjazd nad Hańczę!

W środku sierpnia organizujemy niezwykły rodzinny wyjazd, na który zapraszamy Was wraz z Waszymi dziećmi. Wybraliśmy przepiękną lokalizację – Jezioro Hańcza na Suwalszczyźnie. Jest to jezioro o krystalicznie czystej wodzie, idealne dla miłośników nurkowania. Ten region Polski słynie też ze swojej niezwykłej przyrody, malowniczych krajobrazów oraz licznych atrakcji turystycznych.

Zawsze jednak nasze wyjazdy skupiały się wyłącznie na nurkowaniach. Tym razem postanowiliśmy połączyć nurkowanie z aktywnym spędzaniem czasu i korzystaniu z lokalnych atrakcji. Plan wygląda tak, że w ciągu dnia dorośli nurkują, a dzieci są pod opieką CTN teamu zapewniając im atrakcje. Jest też możliwość, aby dorośli także uczestniczyli w atrakcjach razem z dziećmi.  Zabierając swoje pociechy na wyjazd, zorganizujemy im atrakcje i zajęcia, które nie tylko będą świetną przygodą i zabawą, ale będą też edukacyjne. Suwalszczyzna jest to wyjątkowe miejsce nie tylko pod względem nurkowym, dlatego postanowiliśmy zorganizować w to wyjątkowe miejsce wyjazd rodzinny, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

_____ Nurkowanie _____

Hańcza to rynnowe, polodowcowe i najgłębsze jezioro w Polsce (106m). Ale głównie to nie głębokość nas przyciąga do tego miejsca. Hańcza zachwyca widocznością, bogatym życiem i przepięknymi strukturami dna. Słynne podwodne ścianki są po prostu przepiękne, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pod wodą możemy spotkać wiele gatunków ryb słodkowodnych, jak miętusa, szczupaka, okonia, sieję, sielawę, węgorza. Do rzadkich gatunków należą troć, strzebla potokowa, głowacz białopłetwy oraz głowacz pręgopłetwy.
Nurkowania na Hańczy spodobają się zarówno osobom początkującym jak i zaawansowanym. Do dyspozycji mamy 3 parkingi, z których można nurkować. Każdy posiada wejście do wody oraz ławeczki na sprzęt i przygotowanie się do nurkowania.

 

 


_____ Zakwaterowanie i wyżywienie _____

Podczas naszego wyjazdu będziemy nocować w Gościńcu Hańcza, czyli będzie wygodnie i przede wszystkim pysznie!
Do dyspozycji są pokoje: 2-osobowe, 3 osobowe i 4 osobowe.

O gościńcu


_____ Atrakcje dla dzieci _____

Atrakcje i zajęcia dla dzieci zaplanowaliśmy na każdy dzień. Dziecko może uczestniczyć w zajęciach we wszystkie dni lub w wybrane.

Dzień 1

 • Muzeum Marii Konopnickiej
 • Zaułek Krasnoludków
 • Ścianka wspinaczkowa
 • Aquapark 2,5 godz

Dzień 2

 • Muzeum Wigier
 • Spływ Kajakowy Stary Folwark – Maćkowa Ruda (4 godziny spływu)

Dzień 3

 • Mosty Stańczyki
 • Wieża widokowa
 • Rezerwat przyrody Głazowisko Bochanowo nad Czarną Hańczą
 • Park linowy

 

Termin: 15 – 18 sierpień 2024

Informacje o kosztach, podamy niebawem!

 

 

_____ Opis atrakcji dla dzieci _____

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień spędzimy w Suwałkach. Właśnie w tym mieście urodziła się jedna z największych polskich pisarek i autorka wspaniałych utworów dla dzieci, Maria Konopnicka. Odwiedzimy muzeum jej imienia, utworzonym w domu, w którym autorka przyszła na świat.

 • Muzeum Marii Konopnickiej

W muzeum prezentowane są materiały oraz pamiątki związane z życiem i twórczością Marii Konopnickiej. Ale co najważniejsze można wysłuchać historię wspaniałej kobiety, która urodzona w niewielkich Suwałkach, zyskała ogromna sławę i stała się prawdziwą Europejka swoich czasów.

 • Zaułek Krasnoludków

Tuż obok odwiedzimy Zaułek Krasnoludków, który jest jednym z przystanków Baśniowego Szlaku na Suwalszczyźnie. Zaułek Krasnoludków jest to wioska w bajkowym ogrodzie na zapleczu domu Marii Konopnickiej, dlatego też królują tu postaci z jej bajek, a przede wszystkim krasnoludki.  Na dzieci czekają tu różne zadania np.  olbrzymie pionki – żeby nimi zagrać, trzeba ruszyć nie tylko głową 😉 do tego stylowa karuzela, niezwykłe lustra, kataryniarz i zaczarowana studnia, gdzie dzieci posłuchają legendy dotyczącej powstania Suwałk.

Po baśniowej krainie doświadczymy trochę adrenaliny, bo naszym kolejnym celem będzie:

 • Ścianka wspinaczkowa

Wspinanie dostarcza wielu pozytywnych emocji, nowych wrażeń i przeżyć, jest doskonałym sportem dla dzieci. Nie wymagane jest żadne wcześniejsze doświadczenie. Osobom nieposiadającym wiedzy w zakresie wspinaczki i asekuracji, instruktorzy udzielą niezbędnych informacji oraz nauczą bezpiecznej asekuracji. Wstępne przeszkolenie jest bezpłatne i obowiązkowe dla osób początkujących. Ważne, aby dzieci miały na sobie strój, który nie krępuje ruchów: T-shirt, dresy, leginsy, obuwie sportowe na zmianę.
Ścianka wspinaczkowa wykonana jest z paneli imitujących swym kształtem i fakturą prawdziwe powierzchnie skalne o różnym stopniu skomplikowania, co gwarantuje niezapomnianą zabawę.

*Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 r.ż.) mogą wspinać się tylko za pisemną zgodą przynajmniej jednego z rodziców. Osoby te mogą wspinać się tylko pod opieką rodziców lub pod opieką innej osoby dorosłej (w tym operatora ściany) upoważnionej pisemnie przez obydwoje rodziców.

Po takiej aktywności, na pewno zgłodniejemy, dlatego pojedziemy na pyszny obiad. Jak podładujemy baterie to pojedziemy się wyszaleć w wodzie do Aquaparku w Suwałkach.

 • Aquapark

To miejsce dla osób, które chcą zarówno odpocząć jak i przyjemnie spędzić czas. Basen rekreacyjny jest o zróżnicowanych kształtach i głębokości, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dużo wrażeń dostarcza zjeżdżalnia rurowa wewnętrzna o długości 56m oraz dwie zjeżdżalnie rurowe zewnętrzne o długości powyżej 100m. Zjeżdżalnie mają liczne zakręty, które gwarantują dobrą zabawę i dzieciaki na pewno będą zadowolone! Spokojniejszą, ale także pełną wrażeń jest otwarta zjeżdżalnia rodzinna i sztuczna rzeka. Do tego bicze wodne, kaskada wodna, gejzery, parasol wodny, prąd 2dyszowy i 3 whirpoole Po takiej serii zabiegów wodnych każdy z nas wyjdzie z uśmiechem na twarzy. W Aquaparku planujemy spędzić ok. 2,5 h. Dla dorosłych Aquapark oferuje Strefę Saun oraz Grotę Solną.


DZIEŃ 2

Ahoj przygodo! Tego dnia czeka nas spływ kajakowy rzeką Czarna Hańcza. Po śniadaniu udamy się do Starego Folwarku. Tuż obok miejsca, gdzie rozpoczniemy nasz spływ, mieści się Muzeum Wigier, które odwiedzimy w pierwszej kolejności.

 • Muzeum Wigier

To wyjątkowe muzeum znajduje się w budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej i całą swą działalność skupia wokół jeziora Wigry oraz historii regionu, dziedzictwa kulturowego i bogactwa przyrodniczego Suwalszczyzny. Wykorzystuje nowoczesne technologie, by w sposób atrakcyjny i wyczerpujący zapoznać zwiedzających z jeziorem o kryształowej toni.
Ekspozycja prezentuje Wigry zarówno z perspektywy tego, co dzieje się pod wodą, jak i tego, co na lądzie. Zwiedzając, zobaczycie żeremia i tamę bobrów, torfowisko, a może nawet jamki, w których żyją miętusy i węgorze. Wsiadając do batyskafu i zaglądając przez peryskop, jeszcze lepiej poznacie jezioro. Dzięki różnym formom przekazu takim jak filmy, nagrania, prezentacje multimedialne, monitory dotykowe i plansze z opisami dzieci się tu uczą, bawią i z całą pewnością nie nudzą.

 • Spływ kajakowy

Czarna Hańcza i Kanał Augustowski to jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w całej Europie. Urokliwa Puszcza Augustowska – ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski urzeka swoją przyrodą i zapewnia doskonałe warunki do rekreacji dla całych rodzin.

My wybierzemy się na 4-godzinny spływ. Trasę zaczniemy w Starym Folwarku, zakończymy w Maćkowej Rudzie. Będzie to niezapomniana wyprawa dla każdego dziecka, pełna pięknych widoków i kontaktu z naturą.

Wieczorem wspólne ognisko i kiełbaski.


DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyruszymy w miejsce, które koniecznie musimy zobaczyć.

 • Mosty kolejowe w Stańczykach

Ich widok jest naprawdę niebywały. Mosty w Stańczykach, górują nad drzewami na skraju Puszczy Romnickiej i robią niesamowite wrażenie. Te imponujące wiadukty, które swą konstrukcją przypominają rzymskie akwedukty, to pozostałość po dawnej linii kolejowej. Mosty powstały w latach 1912-1918. Mosty w Stańczykach można podziwiać z dwóch, różnych perspektyw, dlatego będziemy mogli je zobaczyć z dołu jak i z góry.

Po opuszczeniu Mostów w Stańczykach udamy się na wieżę widokową Stańczyki, skąd można zobaczyć akwedukty z dalszej perspektywy, a przy okazji pozachwycać się pięknem okolicy.

Oba mosty kolejowe nazywane są często „Akweduktami Puszczy Rominckiej”. Warto wiedzieć, że dwa mosty w Stańczykach są jednymi z najwyższych tego typu obiektów w Polsce. Długość to 200 metrów, a wysokość dochodzi do 36 metrów.

 • Rezerwat przyrody Głazowisko Bochanowo nad Czarną Hańczą

Wracając ze Stańczyków udamy się na południe od jeziora Hańcza, do ciekawego rezerwatu. Otóż ów rezerwat składa się wyłącznie z pola i kamieni. Może to nie jest najlepsza reklama, ale wyobraźcie sobie, że na obszarze 0,9 hektara znajduje się ponad 10 000 głazów o obwodzie do 8 metrów. Głazy te zostały tu porzucone przez cofający się lodowiec ze Skandynawii. Koniecznie musimy to zobaczyć!

 • Park linowy

Na koniec dnia zaserwujemy dzieciakom aktywny wypoczynek i zabierzemy je do parku linowego w Twierdzy Jaćwingów, który znajduje się w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Natura, świeże powietrze, wolność i adrenalina – to właśnie znajdziemy po wejściu do tajemniczego lasu. Dzieci zostaną zaopatrzone w profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Przejście atrakcji nie wymaga żadnych super umiejętności czy super mocy. Wystarczą chęci! Park Linowy jest atrakcją dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć.
Twierdza Jaćwingów to 4 trasy linowe pełne ciekawych atrakcji, które tworzą swoiste tory przeszkód zawieszonych na drzewach. Najwyżej zawieszone trasy znajdują się na wysokości 15 metrów nad ziemią. Park Linowy obejmuje 4 trasy linowe o różnym stopniu trudności i każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie!

 

 

Zapisy odbywają się wyłącznie przez naszą stronę internetową. Poniżej należy kliknąć “Rezerwuj”, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W razie pytań piszcie lub dzwońcie do nas śmiało:

 • Łukasz 510 176 646
  lukasz@centrum-nurkowe.pl
 • Ewa 663 585 111
  ewa@centrum-nurkowe.pl

Do zobaczenia!
Ekipa CTN

 

 

O parku - Park Linowy - Twierdza Jaćwingów Udziejek

 

 

Szczegóły

Początek:
15 sierpnia
Koniec:
18 sierpnia
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Centrum Techniki Nurkowej
Telefon:
+48 510 176 646 , +48 663 585 111

Miejsce wydarzenia

Hańcza
Błaskowizna 3A
Błaskowizna, podlaskie 16-404 Poland
+ Google Map

Hańcza

0 Going
20 remaining
Formularz zapisów

Zapisz się

Zapisz się jako pierwszy!

Loading gif

Już zarejestrowany?

Użyj narzędzi do edycji