Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nurkowe safari w Egipcie

12 listopada 2022 - 19 listopada 2022

Free

Zapraszamy wszystkich na wspólną podróż po najpiękniejszych zakątkach Morza Czerwonego. W planach naszej trasy jest „Złoty Trójkąt” – to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci, Dedalus Reef oraz położoną w rejonie Marsa Alam Elphinstone Reef.

Formacje te znajdują się na otwartym morzu więc to tu najłatwiej i najczęściej będziemy mieć okazję spotkać zwierzęta pelagiczne: rekiny i manty, nawet z gatunków rzadziej spotykanych. Jest to też trasa dla śmiałków, którzy nie boja się ambitnych nurkowań na dużych głębokościach.

Brothers Islands

Po całonocnym rejsie niemal na sam środek Morza Czerwonego, spędzimy dwa dni podziwiając podwodne życie w rejonie Wysp Braci. Pierwszego dnia zanurkujemy przy Dużym Bracie na wrakach „Aida” i „Numidia”. Numidia, o długości ponad 137 m., to przepięknie porośnięty koralami wrak statku. Nurkowanie rozpoczynamy na niewielkich głębokościach, kadłub wraku opada następnie do głębokości 80 m. Jest to miejsce, które oszałamia barwami i bogactwem życia podwodnego, zachwycając nie tylko miłośników nurkowań wrakowych. To idealne miejsce dla nurków technicznych, którzy będą mieli okazję do wykonania głębokich nurkowań. To właśnie tu spotykamy wiele gatunków pelagicznych, szukających pożywienia w silnych prądach, występujących przy Wyspach Braci; rekiny, manty, a być może nawet rekina wielorybiego.

Następnego dnia przepłyniemy na Małego Brata, gdzie w towarzystwie rekinów białopłetwych będziemy podziwiać ściany porośnięte wachlarzami gorgonii. Zaawansowani nurkowie będą mieli okazję „zapolować” na rekiny tygrysie i kosogony na „cleaning point”.

*Od roku 2019 obowiązuje ZAKAZ NOCNYCH POSTOJÓW na Wyspach Braci. Z tego powodu, nie ma możliwości spędzenia tam dwóch dni nurkowych. Od tego czasu, realizując tę trasę, spędzamy jeden pełny dzień nurkowy na Brothersach, po czym ruszamy w dalszą trasę.

Daedalus

Płynąc dalej na południe, zatrzymamy się przy Daedalusie – unikatowej rafie, słynącej z częstych spotkań z rekinami młotami, których stado widywane jest przy północnej części rafy. Po nurkowaniach będziemy podziwiać zachód słońca z samego szczytu latarni morskiej.

 

Elphinstone Reef

Safari na trasie „Złoty Trójkąt” zamkniemy, odwiedzając Elphinstone Reef, słynną dzięki opadającym pionowym ścianom, pełną grot i porośniętą piękną szatą korali, odwiedzaną przez rekiny białopłetwe, żółwie, manty i delfiny.

Inne miejsca na trasie safari Złoty Trójkąt

Podczas 6 dni nurkowych będziemy mieli okazję wykonać nurkowania między innymi na:Marsa Moubarak, słynącego z nurkowań z diugoniami, Marsa Shounai na słynącym z pięknego ogrodu koralowców Ras Torombi.

Ramowy plan safari nurkowego oraz trasa safari „Złoty Trójkąt”

Uwaga! Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.


Łódź 
Marselia Star – nasz dom na wodzie:) 

Łódź safari „Marselia Star” została zbudowana w Aleksandrii w 2015 roku. Wygodny stalowy statek o długości 40 metrów i szerokości 8,5 metra zapewnia komfort podróżowania, nurkowania i mieszkania.

Łódź oferuje miejsce dla 28 nurków w 14 kabinach, z których wszystkie wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę. Ponieważ jadalnia i kuchnia znajdują się pod pokładem, na głównym i górnym pokładzie rozmieszczonych jest 10 kabin, w których znajdują się duże okna zapewniające więcej światła. Dwa salony oraz dwa pokłady słoneczne zachęcają do relaksu między nurkowaniami, wszystkie wyposażone są w kanapy i leżaki.

 

Na łodzi jest 14 kabin, rozmieszczonych na 3 pokładach. W tym 4 na pokładzie dolnym, 8 na pokładzie głównym i 2 na pokładzie słonecznym. Wszystkie kabiny wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę.

Każda kajuta posiada system klimatyzacji, lodówkę i łazienkę
z prysznicem, umywalką i toaletą.

Jadalnia / restauracja znajduje się na dolnym pokładzie.
Dwa salony znajdują się na głównym pokładzie i na pokładzie słonecznym.

Idealnym miejscem na relaks między nurkowaniami są dwa  pokłady słoneczne, wyposażone w leżaki, pufy i ławki. Do dyspozycji Gości jest również bar z zimnymi napojami i ekspres do kawy. Wysoki pokład zapewnia osłonę przed wiatrem,  nawet w wietrzne dni.

Wyposażenie nurkowe:

  • 2 kompresory Coltri Sub К-14 240 liters/hour
  • Butle: aluminiowe 12 l. i 15 l. z zaworami DIN
  • System mieszania NITROKSU
  • Sprzęt nurkowy na zamówienie

  

Załoga

Załoga składa się z dziesięciu osób. To wykwalifikowani zawodowi żeglarze, którzy spędzili  większość życia pracując na morzu. Dzięki nim możemy zapewnić optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. W skład załogi wchodzą: kapitan, kucharz, asystent kucharza, 2 stewardów, mechanik, zastępca mechanika oraz 3 marynarzy. Podczas każdego safari towarzyszy Wam przynajmniej jeden polski instruktor oraz egipski przewodnik.

 

Koszt safari – 1070 EUR
Koszt przelotu czarterowego – 1850 PLN*

*koszt przelotu czarterowego jest zależny od cen biletów u przewoźników

Cena zawiera:
 Transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko
 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
 3 posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym i ostatnim dniu safari liczba posiłków zależy od godziny przylotu i wylotu)
 Opiekę polskiego przewodnika nurkowego
 Butle aluminiowe 12l (oraz ich napełnianie powietrzem)
 Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
 Napoje: kawę, herbatę, napoje gazowane
∨ 2-3 nurkowania pierwszego dnia
 3-4 nurkowania w dniach 2-5
 1-2 nurkowania ostatniego dnia safari
 Ubezpieczenie UNIQUA KL, KR, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne
 Przelot na trasie: Polska – Egipt – Polska

Cena nie zawiera (dopłaty na miejscu):
– Wizy egipskiej – 25 USD
– Napiwku dla załogi – 60 EUR
– Napiwku dla przewodników – 10 EUR
– Opłaty środowiskowej Reef Protection Fee – 50 EUR
– Opłaty portowej – 2×15 EUR (w przypadku startu lub zakończenia safari w Port Ghalib)
– Dodatkowych szkoleń nurkowych i wypożyczenie dodatkowego sprzętu

Dodatkowo istnieje możliwość:

  • Wypożyczenia butli 15 l lub dodatkowej butli 11,1 l lub dodatkowej butli 11,1 l: 35 EUR
  • Wypożyczenia zestawu twinset 2×11,1l : 75 EUR
  • Napełnienia butli nitroxem (nurkowanie 11,1l – 5 EUR, 15l – 7 EUR; pakiet nitroxu na safari odpowiednio 70 EUR i 90 EUR) – wymagane sa uprawnienia EANx (istnieje możliwość zrobienia kursu EANx na safari)
  • Wypożyczenie dodatkowego/brakującego sprzętu nurkowego

Na wyjazd zapisujcie się poprzez nasze kalendarium!

Jeśli macie pytania, piszcie lub dzwońcie do nas śmiało:

Do zobaczenia!
Ekipa CTN 🙂

Szczegóły

Początek:
12 listopada 2022
Koniec:
19 listopada 2022
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Centrum Techniki Nurkowej
Telefon:
+48 510 176 646 , +48 663 585 111

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rejestracja została zamknięta