Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nurkowanie na Helu – wrak Bryza z brzegu

20 kwietnia

Free

Zapraszamy na wspólne nurkowanie wrakowe!

W sobotę rano wybieramy się na Hel zanurkować na wraku – Bryza. Wejście do wody planujemy z brzegu.

BRYZA – jednostka K-18 była kutrem projektu 722 zbudowanym w Gdańskiej Stoczni Rzecznej. Bryza rozpoczęła służbę 10 stycznia 1965 roku. Kadłub kutra stalowy, całkowicie spawany, wypornościowy z wychyloną do przodu dziobnicą oraz znacznym wzniosem pokładu.  Stępka płaska na całej długości statku. Nadbudówka i sterówka spawana  Kuter mógł przewozić pasażerów. Do napędu jednostki przyjęto dwa silniki wysokoprężne pracujące na każdą linię wałów poprzez przekładnie redukcyjno-nawrotne.  Śruby napędowe – trzyskrzydłowe. Do 1978 roku jednostka miała nazwę kuter pasażersko-transportowy „Bryza”, a po otrzymała nową nazwę – kuter łącznikowy. Bryza służyła w 43 Dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających w 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Służbę w Marynarce Wojennej RP zakończyła w 2001 roku. Po wycofaniu jednostka została sprzedana Lidze Morskiej i Rzecznej. Odkupiona w maju 2008 roku przez miasto Hel od firmy zajmującej się złomowaniem starych statków w celu zatopienia w wodach zatoki niedaleko portu Hel.

Wrak statku jest idealnie przygotowany dla nurków. Wszystkie niebezpieczne dla nurków części wraku zostały zdemontowane. Nie ma jeszcze na nim, ani sieci , ani żyłek wędkarskich, których na innych wrakach pełno. Wrak stoi na stępce, na stoku od około 13m do około 21m. Najpłytsze miejsce wraku około 11m. Wraczek mały ale bardzo przyjemny, idealny do ćwiczeń, czy też dla początkujących nurków, chociaż Ci bardziej zaawansowanie też znajdą coś dla siebie.

  • Zbiórka w CTN o godzinie 09:00. Pakujemy się i jedziemy! 🙂

Zapisy odbywają się przez naszą stronę internetową. Poniżej należy kliknąć “Rezerwuj”, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W razie pytań piszcie lub dzwońcie do nas śmiało:

  • Łukasz 510 176 646
    lukasz@centrum-nurkowe.pl
  • Ewa 663 585 111
    ewa@centrum-nurkowe.pl

Do zobaczenia!
Ekipa CTN


 

 

 

Szczegóły

Data:
20 kwietnia
Koszt:
Free
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Centrum Techniki Nurkowej
Telefon:
+48 510 176 646 , +48 663 585 111

Miejsce wydarzenia

Hel
Hel, pomorskie Poland + Google Map

Rejestracja została zamknięta