RAID Nitrox

RAID Nitrox

Nurkowanie stawia przed nami pewne wyzwania. Jeżeli chcesz wydłużyć swoje limity bezdekompresyjne to najlepszym sposobem jest odbycie kursu nurkowania na Nitroxie.

Nitrox to mieszanka gazów zawierająca wyższy procent tlenu niż powietrze, którym oddychamy (> 21%). Pytanie które zapewne nasuwa Ci się na myśl, to: dlaczego warto używać Nitrox? Ma on wiele zalet, między innymi pozwoli Ci spędzić więcej czasu pod wodą! A jak wiadomo czas pod wodą jest wyjątkowo cenny i będziesz mógł spożytkować go np. na eksplorację fascynującego wraku! W RAID nurkowanie na Nitroxie jest ważnym elementem w kształceniu nurka, ponieważ bez tej umiejętności nie da się „pójść dalej”.

 Na kursie RAID Nitrox dowiesz się o planowaniu nurkowania dla mieszanin gazów nitroksowych (do 40%), procedurach analizy i znakowania dla butli zawierających nitrox i poznasz granice ekspozycji na tlen. Dzięki niemu rozwiniesz wiedzę niezbędną do planowania, analizowania i używania mieszanek gazowych wzbogaconych powietrzem Nitrox, do rekreacyjnego nurkowania bez dekompresji.

Wymagania

Aby przystąpić do kursu RAID Nitrox należy mieć skończone 15 lat, certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.

RAID Nitrox Nurkowanie