RAID DECO 40

RAID DECO 40 Nurkowanie

Jesteś pasjonatem nurkowania, świetnie sobie radzisz pod wodą, ale nurkowanie rekreacyjne to dla Ciebie za mało? Jeżeli chciałbyś doświadczyć czegoś więcej, czegoś ekstremalnego, czegoś czego mogą nieliczni, to najwyższa pora spróbować swoich sił w nurkowaniu technicznym. W nurkowaniu rekreacyjnym znak „kciuk w górę” jest prawdopodobnie najgorszym sygnałem, jaki może otrzymać każdy nurek, ponieważ oznacza to, że nurkowanie się zakończyło. Jeżeli chcesz odkrywać miejsca i głębokości niedostępne dla innych nurków, podejmować nowe wyzwania i podziwiać podwodny świat trochę inaczej, bardziej profesjonalnie to jest to odpowiednia pora na odbycie kursu RAID Deco 40.

Niech to będzie kolejny fascynujący etap w Twojej przygodzie z nurkowaniem! Kurs RAID Deco 40 to świetne wprowadzenie do nurkowania technicznego wysokiej jakości. Jest to podstawowy program dekompresyjny stworzony z myślą o nurkach rekreacyjnych. Odzwierciedla najbardziej wszechstronne i kompletne szkolenie techniczne nurków na poziomie podstawowym dostępne na całym świecie. Obejmuje on lepsze szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności nurkowania, nurkowania zespołowego, protokołów dekompresji i normoksycznego / hiperoksycznego trimiksu. Należy pamiętać że kursy techniczne skierowane są przede wszystkim do bardzo doświadczonych i zaawansowanych nurków rekreacyjnych. Podejmij wyzwanie i wykonaj kolejny krok w nurkowaniu, dzięki czemu będziesz należeć do elitarnej grupy najbardziej doświadczonych nurków na świecie.

Celem kursu RAID Deep 40, jest przekazanie Ci wiedzy na temat konfiguracji sprzętu, doboru gazu, sposobu myślenia i procedur, aby zapewnić Ci bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w najtrudniejszych głębokich nurkowaniach. W czasie kursu wszystkie umiejętności nabyte podczas pierwszego nurkowania zostaną zastosowane przy każdym kolejnym nurkowaniu, dzięki czemu będziesz czuł się pewnie i bezpiecznie pod wodą. Ponieważ kurs skierowany jest bezpośrednio na nurka rekreacyjnego, możesz ukończyć go przy użyciu tradycyjnego sprzętu rekreacyjnego. Kurs RAID Deco 40, odbywa się na takiej samej głębokości jak na kursie Deep 40 – na max 40m. Jednak tym razem nauczysz się  przekraczania limitów NDL i przeprowadzania dekompresji, a także będziesz mógł wykorzystywać trimix jako mieszanke oddechową.

Przebieg kursu

Kurs składa się z dwóch głównych elementów, takich jak: teoria i praktyczne sekcje nurkowe. W trakcie kursu odbędziesz co najmniej 1 nurkowanie w wodach ograniczonych i 5 nurkowań pod okiem instruktora RAID. Spędzisz co najmniej 180 minut pod wodą, w czasie których nauczysz się między innymi nurkować z butlami bocznymi.

Wymagania

  • Aby przystąpić do kursu RAID Deco 40, trzeba mieć skończone 16 lat 
  • Należy posiadać certyfikaty: RAID Explorer 30 lub RAID Advanced 35, RAID Nitrox, RAID Deep 40; lub ich odpowiednik
  • Należy mieć odbytych co najmniej 20 godzin pod wodą lub 40 nurkowań które są zapisane w logbook`u

RAID DECO Nurkowanie