Advanced open water diver

Advance open water diver

CEL KURSU

   Kolejnym krokiem w Twojej nurkowej edukacji po OWD PADI lub dowolnym równoważnym stopniu innej federacji, jest kurs Advanced Open Water Diver (AOWD).
   Kurs ten poszerzy Twoje uprawnienia do nurkowań na głębokość 30m. Kurs AOWD składa się z pięciu szkoleniowych nurkowań z Instruktorem w realnych warunkach wód otwartych,  z których dwa stanowią tzw.: 
  - nurkowania obowiązkowe (Podwodna nawigacja, Nurkowanie głębokie), oraz  
  - trzy nurkowania do wyboru przez instruktora lub studenta. 
Zazwyczaj dopasowuje się te nurkowania do warunków w jakich robimy kurs i preferencji nurkowych kursantów (np. w Egipcie będzie to nurkowanie "z łodzi" czy "w prądzie" w Polsce np. nurkowanie "wrakowe").
    
    Oczywiscie kurs ten, to dobry czas na to aby rozwinąc umiejetnosci,które po kursie OWD nie są jeszcze perfekcyjne. Doskonalimy więc pływalność i korygujemy ewentualne złe nawyki nurkowe. 
Dzieki temu kursowi masz możliwosc poznania nowych technik i zdobycia nowych umiejętnosci, zapytać o rzeczy, których nie rozumiesz lub nie ma ich w podręczniku, a które są dla doświadczonego instruktora codziennością. Unikniesz dzięki temu błędów czy wątpliwości, jakie mogą się pojawić przy samodzielnym nurkowaniu. 
    Jednym słowem, po tym kursie zyskasz dużo większą pewność siebie, która pod wodą jest jedną z rzeczy najważniejszych.

 

 WYMAGANIA 

  • Stopień Open Water Diver lub wyższy,
  • Własny sprzęt (lub wypożyczenie w naszym centrum)
  • Wiek : 12 lat (junior), 15 lat „dorosły”

 
SZKOLENIE TEORETYCZNE 

  • Przygotowanie się do obowiązkowych i dowolnych nurkowań poprzez pracę z podręcznikiem „Przygoda w nurkowaniu” i odpowiedź na zawarte w nim pytania kontrolne. Omówienie z instruktorem pytań kontrolnych.


SZKOLENIE PRAKTYCZNE 

  • Dwa nurkowania obowiązkowe: nurkowanie głębokie (18m – 30m) i nawigacyjne plus trzy nurkowania do wyboru :nurkowanie nocne, poszukiwanie i wydobywanie, z łodzi, fotografia podwodna, w prądzie...


CZAS TRWANIA 

  • Minimalny czas to 2 – 3 dni lub w systemie weekendowym 1-2 weekendy


CENA KURSU 

  • cena zawiera : opłatę certyfikacyjną, książkę


UPRAWNIENIA

  • Nurkowanie z partnerem do głębokości 30 metrów,
  • możliwość uczestnictwa we wszystkich specjalizacjach nurkowych PADI, a także w kursie Rescue Diver.