Open water diver

WSTĘP

   Jeżeli trafiłeś na naszą stronę i czytasz ten tekst, a nie miałeś jeszcze do czynienia z nurkowaniem...to zapewne zastanawiasz się nad rozpoczęciem kolejnej przygody w Twoim życiu!
    Napewno zadajesz sobie wiele pytań:
- Czy to sport dla Mnie?
- Czy podołam stawianym mi wymaganiom?
Otóż odpowiedz jest tylko jedna! tak! Materiał teoretyczny nie jest trudny, jest napisany przystepnym i jasnym językiem. Sama nauka będzie już przyjemnością. Dowiesz się tylu niesamowitych rzeczy, o których do tej pory nie miałeś pojęcia!

   Co do Twojej sprawności fizycznej i kondycji, będziesz musiał przejść prosty test, do którego będzie należało przepłynięcie 200m bez płetw lub 300m w płetwach. To Ty zdecydujesz, który sposób Tobie bardziej odpowiada. Oprócz tego będziesz musiał utrzymać się na powierzchni wody (leżenie na wodzie) przez 10 minut. 
Czyż to nie proste? 
   Trzeba jednak pamiętać, że kurs to nie tylko nauka teorii. To przede wszystkim wykorzystywanie zdobytych umiejętności...pod wodą! Po raz pierwszy w życiu będziesz miał okazję zanurkować i być może stanie się to Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!
   Kurs Open Water Diver PADI to najpopularniejszy i najbardziej znany na świecie kurs dla początkujących nurków. Program umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, pozwoli Ci zapoznać się ze sprzętem nurkowym i jego obsługą, ale przede wszystkim w prosty, efektywny i bezpieczny sposób zrobi z Ciebie nurka!!
   Po ukończeniu kursu otrzymasz uznawany na całym świecie certyfikat PADI Open Water Diver, upoważniający Cię do samodzielnego nurkowania do głębokości 18m.
   
   Naszym założeniem jest 'zarazić' Cię tą niesamowitą pasją, dlatego kurs to przede wszystkim przyjemność i świetna zabawa!
   Więc już dziś zdecyduj o tym, czy chcesz spróbować tej nowej, fascynującej przygody!


 

PRZEBIEG KURSU OPEN WATER DIVER PADI

KURS SKŁADA SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI OBEJMUJĄCYCH:


 1. Pięć modułów teoretycznych (podręcznik,quizy, video i wykład) około 10h

 2. Pięć nurkowań na basenie w całym sprzęcie, gdzie nauczysz się podstawowych umiejętności (5 spotkań po około 3-4h lub 3 spotkania po około 5h)

 3. Cztery nurkowania na wodach otwartych (dwa dni po około 7h - przeważnie jeden weekend)
   

KURSY PROWADZIMY W SYSTEMACH:


 • wieczorowo - teoria i baseny są wieczorami 1-3 razy w tygodniu (zależy od oczekiwań grupy), wody otwarte przeważnie w weekend (4 nurkowania, dwa jednego dnia dwa drugiego). Całkowity czas kursu od 1-3 miesięcy.
 • wekendowo - bardzo intensywna forma, kurs trwa cztery dni około 10 ogodzin dziennie. Przeważnie są to dwa weekendy lub 3 weekendy 

 • forma ciągła - kurs zaczyna się i trwa kilka kolejnych dni. Przeciętny czas trwania kursu Open Water Diver Padi to conajmniej 5dni.

 

WYMAGANIA

 • Wiek :minimum 10 lat (OWD junior) , 15 lat „dorosły”.
 • Umiejętność przepłynięcia 200 m wpław lub 300m w ABC, utrzymanie się przez 10 minut bez sprzętu na powierzchni wody.
 • Badania lekarskie + 3 zdjęcia.
 

CENA KURSU

 • Cena zawiera: wypożyczenie sprzętu na czas kursu. Materiały dydaktyczne (książka i tabela) , opłatę certyfikacyjną, książeczkę nurkowań, 5 wykładów, 5 basenów, 4 nurkowania na wodach otwartych.

 
CERTYFIKAT PADI OPEN WATER DIVER UPRAWNIA DO :  

 • nurkowana do głębokości 18 m z osobą o podobnym stopniu w warunkach nie gorszych od tych w jakich się szkolił.
 • wypożyczania sprzętu w centrach nurkowych.
 • uczestniczenia w zaawansowanym kursie nurkowym PADI Advanced Open Water Diver, jak i w innych kursach specjalistycznych np.: nurkowania nocnego, podwodnej nawigacji, fotografii podwodnej i innych.

 

Zarezerwuj miejsce poprzez nasze kalendarium