Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wraki Zatoki Gdańskiej – Delfin (20m) + Groźny (18m)

13 lipca

Free

Zapraszamy na wspólne nurkowanie wrakowe!

Planujemy odwiedzić bałtyckie wraki:

? Delfin (20m) – Wodowany 10.10.1942 w stoczni Robert Jacob City Island w Nowym Jorku. Należał do drewnianych trałowców bazowych typu „BYMS”. Nazwa w czasie służby w marynarce brytyjskiej -„BYMS-2211”. W skład MW wcielono go 19 kwietnia 1948 roku. W czasie służby w MW RP nazwa burtowa „DF” później „T-31”. , wycofany ze służby i przeznaczony do kasacji 26 czerwca 1957 roku. Został zatopiony na środku zatoki puckiej, gdzie służył do ćwiczeń dla lotnictwa wojskowego. Dzisiaj spoczywa niemal na środku akwenu w odległości ok. siedmiu mil od Helu i ok. czterech mil od Jastarni. Kadłub jest wyraźnie pochylony na lewą burtę. Wrak ze względu na brak elementów wyposażenia czyli komina, maszyn, i znacznej części nadbudówek jest bezpieczny i łatwy do nurkowania. Najciekawszym miejscem wraku jest galeryjka znajdująca się po prawej burcie.

? Groźny (18m) – Duży ścigacz okrętów podwodnych z Rosji. Okręt typu BO (ros. bolszoj ochotnik) 122-bis. Przejęty przez MW PRL 15 grudnia 1957r wraz z siedmioma innymi statkami. Eksploatowany jako „DS-48” następnie zmieniono na nim numer na 368. Okręt wycofany z eksploatacji w 1971 r przez zatopione podczas manewrów Układu Warszawskiego na helskim poligonie morskim. Po tym służył jako wrak do ćwiczeń dla płetwonurków wojskowych. Wrak spoczywa idealnie na stępce. Pozbawiony sieci, wrak jest idealnym miejscem dla początkujących nurków. Warto zwrócić uwagę na szyny w części rufowej po których wrzucano miny głębinowe, włazy do ładowni i skylighty w części rufowej. Nadbudówka została otwarta przez nurkujących na nim nurków przez co można przez nią przepłynąć.

Wypływamy z Marina Gdynia, dlatego spotykamy się w porcie o godzinie 08:00.

Na nurkowania zabierze nas jednostka THORR. Statek jest idealnie przystosowany pod nurków, jest na nim dużo miejsca na sprzęt oraz jego złożenie i przygotowanie do nurkowania. Do dyspozycji jest także winda, która ułatwia wyjście z wody podczas falowania. Oprócz udanych nurkowań gwarantujemy także świetną atmosferę! ?

Koszt wypłynięcia – 400 zł/od osoby

Liczba miejsc jest ograniczona, tak więc kto pierwszy ten lepszy! 🙂

Zapisy odbywają się wyłącznie przez naszą stronę internetową. Poniżej należy kliknąć “Rezerwuj”, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

UWAGA! Zapisanie się na nurkowanie wrakowe, oznacza akceptację regulaminu. Regulamin dostępny jest TU (kliknij)

W razie pytań piszcie lub dzwońcie do nas śmiało:

  • Łukasz 510 176 646
    lukasz@centrum-nurkowe.pl
  • Ewa 663 585 111
    ewa@centrum-nurkowe.pl

Do zobaczenia!
Ekipa CTN

 

Szczegóły

Data:
13 lipca
Koszt:
Free
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Centrum Techniki Nurkowej
Telefon:
+48 510 176 646 , +48 663 585 111

Miejsce wydarzenia

Marina Gdynia
Al. Jana Pawła II 13A
Gdynia, 81-345 Poland
+ Google Map

Wraki Zatoki Gd.

0 Going
10 remaining
Formularz zapisów

Zapisz się

Zapisz się jako pierwszy!

Loading gif

Już zarejestrowany?

Użyj narzędzi do edycji